zdjęcie: Poszukiwany z narkotykami przyszedł na przesłuchanie do posterunku policji w Stegnie / fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim
fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim
Policjanci z Posterunku Policji w Stegnie zatrzymali 28-latka, który przyszedł do Posterunku Policji w związku z wystawionym wezwaniem na przesłuchanie. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stegna poszukiwany był przez sąd oraz posiadał przy sobie narkotyki.

W środę 18 października do Posterunku Policji w Stegnie zgłosił się 28-latek. Mężczyzna miał wystawione wezwanie na przesłuchanie. Podczas sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Stegna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Jakie było zaskoczenie mundurowych, gdy w trakcie przeszukania ujawniono u mężczyzny narkotyki - 0,15 grama marihuany oraz 0,45 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie został przesłuchany, a zabezpieczone środki odurzające trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. 28-latek odpowie teraz za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia.